KVIEČIAME Į PASKAITĄ „VISAVERTĖS VAIKŲ MITYBOS PRINCIPAI“

Lapkričio 28 dieną 17 val.

 

KVIEČIAME Į PASKAITĄ „VISAVERTĖS VAIKŲ MITYBOS PRINCIPAI“

 

Tinkamas maitinimasis – tai tarsi tiltas, jungiantis sveiką kūną su sveika siela. Tai organizmo aprūpinimas reikiamomis maistinėmis medžiagomis iš įprasto maisto, atsižvelgiant į asmens poreikius.

 

Tam, kad maitinimasis veiktų sveikatinančiai, žmogaus racionas turi būti adekvatus, subalansuotas, su reikiamu energijos kiekiu, nuosaikus, įvairus. Juk sveika mityba priklauso nuo to, ar žmogus suvartoja jam būtinų maisto medžiagų (baltymų, riebalų, angliavandenių, vitaminų, skaidulinių, mineralinių ir kt. medžiagų) tinkamą kiekį. Pagrindiniai netinkamos mitybos padariniai – viršsvoris, nutukimas arba priešingai – organizmo nualinimas, anoreksija. Nutukusių žmonių pasaulyje vis daugėja. Be to, labai svarbu, kad sveikas maistas būtų neužterštas, nekenksmingas.

 

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia atvykti į paskaitą „Visavertės vaikų mitybos principai“.

Paskaitos metu bus supažindinama su Pasaulio sveikatos organizacijos rekomenduojamomis sveikos ir subalansuotos mitybos normomis bei stengiamasi padėti tėveliams surasti būdus motyvuoti vaikus rinktis sveikesnį maistą. Apie tai ir dar daugiau sužinosite paskaitoje.

 

Paskaitos turinys:

 1. Skirtingo amžiaus vaikų visavertė mityba – mitai ir tikrovė. Konkretūs atsakymai į esminius taisyklingo maitinimosi klausimus. 
  2. Kaip vaikai renkasi maistą? Kodėl sveikas maistas taip sunkiai skinasi kelią?
  3. Nuo ko priklauso vaiko apetitas ir kaip nepražiopsoti pavojaus signalų?
  4. Agresyvios reklamos ir bendraamžių įtaka, renkantis nesveiką maistą – kaip padėti vaikams pasirinkti sveikatą stiprinantį maistą?
  5. Valgyklos maistas, užkandžiai, kavinės ir namų maistas – kaip suplanuoti dieną?
  6. Laikas tėvelių klausimams ir atsakymams. 

 

Paskaitą skaitys lektorių komanda:
Gydytoja-dietologė, Lietuvos antsvorio ir nutukimo prevencijos asociacijos prezidentė, Lietuvos dietologų draugijos prezidentė dr. Rūta Petereit,
Vaikų ir paauglių sveikatos ugdymo specialistas, socialinių inovacijų vaikams konkurso „Talentas keisti 2015” nugalėtojas Artiomas Šabajevas.

 

18 val. kviečiame pasiklausyti psichologės Alinos Spaičienės pranešimo „Ribos ir taisyklės vaikams: jų svarba ir nustatymas”

 

Laukiame jūsų Dienos socialinės globos centro konferencijų salėje.