Dienos socialinės globos centro paslaugos

Pradžia / Dienos socialinio globos centro paslaugos

Dienos centro teikiamos paslaugos

Dienos socialiame globos centre paslaugų gavėjams teikiamos kompleksinės paslaugos.

1. SOCIALINES PASLAUGAS teikia:

Socialiniai darbuotojai – veda individualius ir grupinius užsiėmimus, kuriuose vaikai mokosi atpažinti ir įvardyti jausmus, užmegzti ir palaikyti santykius, tinkamai reikšti emocijas, spręsti konfliktus, bendradarbiauti ir laikytis susitarimų. Taip pat užsiėmimų metu lavinami savitvarkos įgūdžiai – vaikai mokosi planuoti veiklą, laikytis dienotvarkės, susitvarkyti darbo vietą, pasirūpinti asmeniniais daiktais bei prisiminti atsakomybes.

Individualios priežiūros specialistai – rūpinasi vaiko kasdiene savitvarka, higienos įgūdžiais ir užimtumu. Specialistai padeda vaikui apsirengti, nusiprausti, naudotis tualetu, mokosi kartu laikytis asmens higienos ir švaros įpročių. Taip pat organizuoja prasmingą ir vaikui pritaikytą veiklą: žaidimus, kūrybinius užsiėmimus, sensorinę ar poilsio veiklą. Specialistai užtikrina saugią aplinką, skatina vaiką būti kiek įmanoma savarankiškesniu, palaiko emocinę gerovę bei padeda integruotis į grupės veiklas pagal individualius poreikius.

2. UGDYMO PASLAUGAS teikia:

Logopedai – padeda vaikui lavinti kalbos ir komunikacijos gebėjimus, taiko individualiai pritaikytas metodikas kalbos suvokimo, žodyno plėtros, sakinio struktūros formavimo, artikuliacijos ir foneminės klausos lavinimui. Logopedai padeda vaikui aiškiau reikšti mintis, geriau suprasti kalbą ir sėkmingiau bendrauti kasdienėse situacijose.

Specialieji pedagogai – padeda vaikui įveikti mokymosi sunkumus ir stiprina ugdymosi gebėjimus. Lavina skaitymo, rašymo, skaičiavimo įgūdžius, padeda suprasti mokomąją medžiagą, ugdo dėmesio išlaikymą, mąstymą, atmintį ir mokymosi motyvaciją.

Neformalaus ugdymo (dailės, keramikos, medžio darbų, muzikos) pedagogai – skatina vaiko kūrybiškumą, saviraišką ir meninę raišką per įvairias veiklas. Veiklų metu lavinama vaizduotė, smulkioji motorika, estetinis suvokimas, klausos ir ritmo pojūtis, ugdomas kantrumas, dėmesio koncentracija ir savivertė. Pedagogai padeda vaikui patirti kūrybos džiaugsmą, išreikšti emocijas per meninę veiklą bei stiprinti pasitikėjimą savimi.

Judesio korekcijos pedagogai – padeda vaikui lavinti taisyklingus judesius, koordinaciją ir kūno laikyseną. Specialistai taiko individualiai parinktus fizinius pratimus, žaidimus ir korekcines užduotis, siekdami gerinti vaiko judesių kokybę, kūno simetriją, orientaciją erdvėje bei bendrą fizinę savijautą.

Psichologai – padeda vaikui geriau suprasti ir išreikšti savo emocijas, spręsti elgesio ir bendravimo sunkumus. Specialistai vertina vaiko emocinę, socialinę ir pažintinę raidą, taiko pokalbio, žaidimo, piešimo ir kitas psichologinio darbo formas. Psichologai taip pat konsultuoja tėvus ir pedagogus, siekdami užtikrinti nuoseklų ir vaikui palankų emocinį augimą skirtingose aplinkose.

3. SVEIKATOS PRIEŽIŪROS PASLAUGAS teikia:

Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas – surenka paslaugų gavėjo anamnezę, įvertina paslaugų poreikį ir stebi būklės dinamiką.

Masažuotojas – taiko įvairias masažo technikas, siekdamas mažinti raumenų įtampą, gerinti kraujotaką, skatinti nervų sistemos veiklą.

Ergoterapeutai – lavina judesių raidą (rankų koordinaciją, akies-rankos koordinaciją, smulkiąją motoriką), sensorines sistemas (taktilinę, vestibiulinę, audio, vizualinę, uoslės ir kt.), kognityvines sistemas (dėmesį, atmintį, suvokimą), vaiko savarankiškumo įgūdžius.

Kineziterapeutai – lavina vaiko judėjimo įgūdžius ir stiprina fizinę funkciją. Specialistai taiko individualiai parinktus aktyvius ir pasyvius judesius, specialius pratimus, padėtis ir technikas, kurios padeda vaikui gerinti laikyseną, stiprinti raumenis, mokytis naujų judesių ar koreguoti esamus.

Menų terapeutas – pasitelkia kūno judesį ir šokį kaip terapinę priemonę vaiko emocinei, socialinei ir fizinei raidai stiprinti. Specialistas padeda vaikui išreikšti jausmus, stiprinti kūno suvokimą, lavinti motoriką, ritmą, koordinaciją bei pasitikėjimą savimi.

Informacija atnaujinta: 2025-05-30

Skip to content